Projekt Zahoď stres a nabi sa energiou už má šťastný koniec.

V polovici októbra skončil náš niekoľkomesačný projekt. Jeho hlavným cieľom bola duševná pomoc po pandémii a jej stálych dopadoch určená pre dospelých, deti, seniorov, ktorí touto neblahou situáciou boli dlhodobo izolovaní od spoločenského a kultúrneho života. Význam realizácie tohto projektu bol emocionálny. Ľudia kreatívnou zážitkovou tvorbou uvoľnili zo seba napätie a počas tvorenia sústredili svoju pozornosť na proces, ktorý im prinášal spokojnosť, radosť a osobný dobrý pocit.

V určených termínoch, 26 skupinkám a spolu 265 účastníkom sa venovali profesionálny a amatérsky umelci ( PaedDr. Alexandra Geschwandtnerová, PaedDr. Denisa Kolářová, Alena Wagnerová, Sabina Nedorostová, Zuzana Chalásová a Jana Bayer) v oblasti maľovania, tvorby keramiky a arteterapie – koláže z textilu. K dispozícii mali profesionálne plátna, akrylové farby, hlinu a iné…. Podujatia sa konali v krásnych priestoroch Kursalónu. Tieto tvorivé chvíle zachytávala fotografka Soni Vozár.

Workshopov sa zúčastnila široká škála ľudí z Piešťan, z blízkeho i vzdialenejšieho okolia, deti z detského domova, rodinky s malými deťmi, slovenské aj ukrajinské, kúpeľní hostia, obetaví ľudia z charity, seniori a ďalší.

Tento projekt bol realizovaný s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja. Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP. Tento projekt sa uskutočnil vďaka fiunančnej podpore Nadačného fondu Baumit pri Nadácii Centra pre filantropiu.

Ďakujeme našim sponzorom : Slovenská chránená dielňa, All 4 Life, Bona Publica, Eko spotreba, Simeon remeselný pivovar Piešťany, Hostin kovo, Kaqun. Taktiež ďakujeme za ústretovosť a spoluprácu : Soni Vozar Photography, Apolin o.z.,Healing Touch a Ensana Health Spa Hotels.

Tento projekt prešiel slávnostným otvorením a krstom s Johnny Mečochom.

9.7.2022 – Maľba s umelkyňou PaedDr. Alexandra Geschwandtnerová

14.7.2022 – Tvorba keramiky s umelkyňou Jana Bayer

20.7.2022 – Maľba s umelkyňou PaedDr. Denisa Kolářová.

28.7.2022 – Maľba s Katarínou Badiarovou

13.8.2022 – Keramika s umelkyňou Jana Bayer

17.8.2022 – Maľba s umelkyňou Zuzana Chalásová

31.8.2022 Maľba s umelkyňou Sabina Nedorostová

7.9.2022 – Maľba s umelkyňou Sabina Nedorostová

9.9.2022 – Maľba s umelkyňou Zuzana Chalásová

14.9.2022 – Tvorba keramiky s umelkyňou Jana Bayer

28.9.2022 Maľba s umelkyňou Zuzana Chalásová

6.10.2022 Arteterapia – koláž z textilu s umelkyňou Alena Wagnerová

14.10.2022 Tvorba keramiky s umelkyňou Jana Bayer

Ďakujeme všetkým našim partnerom a sponzorom za podieľanie sa na tomto projekte !