Potraviny a drogéria pre rodiny v núdzi (02.12.2021)

Dozvedeli sme sa o prosbe o pomoc, ktorú vydalo Centrum pomoci človeku v Piešťanoch. Veľký nedostatok potravín a drogérie pre rodiny, v ktorých deti vychováva osamelý rodič, mnohopočetné rodiny, ľudí bez domova atď. bol pre nás dostatočným signálom, aby sme sa z občianskeho združenia MARESSA rozhodli pomôcť v tejto kritickej situácii a poskytli trvanlivé potraviny a drogériu pre ľudí, ktorí to naozaj potrebujú. Výzva o pomoc z charity stále trvá, kto má záujem a možnosť, stále sa môže zapojiť.

„Ľudia majú rôzne osudy a niekedy sa ocitajú v ťažkých životných situáciách. Chceme im pomôcť, priniesť radosť a v tomto prípade aspoň základ pre dôstojný život, akým je jedlo a hygiena. Želáme všetkým, aby vytrvalo kráčali v ústrety lepšej budúcnosti, nevzdávali sa a verili.“, povedala Marcela Sedláková z OZ MARESSA.

Máme obrovskú radosť z pomoci, ktorú sme poskytli Centru pomoci človeku v Piešťanoch. Tešíme sa, že sa prostredníctvom tejto charity potraviny a drogéria, ktorú sme zakúpili, dostanú k tým ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú.

Dočítate sa tu: Piešťanský denník

Rozprávkový deň v nemocnici (11.11.2019)

V pondelok 11.11.2019 navštívila hospitalizované deti na detskom oddelení v Nemocnici Alexandra Wintera Piešťany známa herečka a autorka detských kníh Bibiana Ondrejková. Spolu s akademickou maliarkou Veronikou Lučeničovou Gabčovou sa deťom prihovorili rozprávkou a atmosféru dotvorili milými a pestrými kresbami. Podujatie zorganizovalo občianske združenie MARESSA v spolupráci s MUDr. Marcelou Malastovou, primárkou detského oddelenia NAW. „Chceli sme deťom priniesť radosť, keď už sa žiaľ ocitli choré v nemocnici. Z úsmevov na ich tvárach sa nám to myslím aj podarilo,“ povedala Marcela Sedláková z OZ MARESSA. Poďakovanie patrí aj mestu Piešťany, ktoré podporilo aktivitu nákupom kníh, ktoré boli deťom darované. Ostatné darčeky určené na kreslenie nadelilo OZ. 

Flauta (11.07.2019)

Pomoc jednej rodine je už kompletná. Dvom chlapcom sme darovali nové dioptrické okuliare a tretiemu novú priečnu flautu, čím sme podporili chlapcov talent a splnili sen. Veľa šťastia želáme.

Dioptrické okuliare pre malého Janka (21.12.2018)

Dnes opäť ďalší dôvod na radosť! Pomohli sme 10-ročnému Janíčkovi a darovali sme mu dioptrické okuliare, ktoré už dlho potreboval. Jeho mamina si ich pri piatich malých deťoch žiaľ nemohla dovoliť. Tak nech dobre slúžia…

Lesníci deťom (19.12.2018)

Teší nás, že sme mohli priniesť trochu prírody do školskej triedy. Deti boli veľmi šikovné, veľa zaujímavého sme sa dozvedeli a super zabavili. Nikto neodišiel naprázdno. Za správne odpovede v kvízoch a súťažiach si deti odniesli rôzne pekné knihy o prírode.  

Športovci pre deti (22.6.2017)

Vidieť úprimnú radosť na tvári detí je na nezaplatenie. A keď sa to odohráva v škole je to naozaj super. Napríklad, keď Telesná výchova sa môže stať na chvíľu unikátnou. Taká u týchto prvákov určite bola. Prišli ich pozrieť, porozprávať sa, ale bez dlhých rečí radšej si zahrať hokej profesionálni hokejisti v podaní Andreja Šťastného z HC Slovan Bratislava a Michal Imrich z ŠHK Piešťany. Všetci sa zapotili, spríjemnili si deň a nadobudli nový milí zážitok.

Nuž, každý deň môže byť niečím výnimočný.

Zorbing futbal – benefičný turnaj (10.9.2016)

Dňa 10. septembra 2016 sa konalo športovo-zábavné podujatie s názvom „Zorbing futbal – benefičný turnaj“, na ktorý nám bol udelený finančný príspevok z Nadácie ZSE, za čo veľmi pekne ďakujeme.

Zrealizovali sme športový projekt s benefičným zámerom, turnaj v zorb futbale (pre dospelých). Zorb futbal, t. j. zorbing je druh netradičného športu so zárukou dobrej zábavy. Hráči boli oblečení v nafúknutých plastových guliach. Zostavené boli 4 družstvá (po 8 hráčov + náhradníci), ktorí medzi sebou súťažili podľa futbalových, ale pre túto formu športu upravených pravidiel. Hráči podali veľký výkon. Z pohľadu kondičného, nakoľko pohybovať sa v nafukovacej guli je samo o sebe komplikované, a z pohľadu športového, lebo naozaj padali góly. Nakoľko bolo v ten deň nadpriemerne teplo prekonávali aj samy seba. Nevzdávali sa a zápolili až do konca. V tíme rodičov bola dokonca ako brankárka- mamina. Popri turnaji bol zabezpečený aj zábavný program pre deti so zámerom zabaviť celú rodinu. Deti sa zapájali do rôznych drobných súťaží, kde vyhrával okrem ozajstných víťazov každý. Každé dieťa dostalo sladkú odmenu. Ďalej sa mohli dosýta vyskákať v skákacích hradoch. Prítomnosť spestroval náš maskot opica Mareska (deti sa s ňou radi fotia a celkovo vhodne dopĺňa atmosféru).

Celý projekt mal hlavnú ideu a to pomoc a spestrenie bežného života ľudí postihnutých alzheimerovou chorobou  v Alzheimercentre. Vieme, že títo ľudia majú zabezpečené primárne potreby, ale chceli sme im obohatiť ich spoločenský a osobný život, o ktorý sú ukrátení. Z výťažku turnaja, t. j. z hráčskeho štartovného sme im zorganizovali príjemný program s psychoterapeutickým pôsobením.

Projektom sme taktiež snažili vyjadriť dôležitosť prevencie voči civilizačným chorobám a to hlavne pohybovou aktivitou a zdravým životným štýlom.

Realizácia pomoci

Po úspešnom podujatí „Zorbing futbal – benefičný turnaj“ sme v decembri 2016 zo získaného výťažku zrealizovali aktivitu pre ľudí trpiacich alzheimerovou chorobou v Alzheimercentre v Piešťanoch. Konkrétne to bola canisterapia a vystúpenie dogdancig.  Všetko sa to odohrávalo v predvianočnom čase, čo bolo o to viac zážitkovo silnejšie. Ľudia, ktorí žijú v tomto zariadení sa nesmierne tešili z prítomnosti psíkov. Zabavili sa pri pozeraní na ich vystúpenie, ako spolupracovali s ich paničkami a ukazovali všetko čo vedia. Už počas vystúpenia nadväzovali kontakt s divákmi, čo bolo veľmi milé. Ďalšou hlavnou časťou bola canisterapia. Psíky pod vedením svojich majiteliek prešli celé zariadenie, navštívili všetkých aj ležiacich klientov. Kto chcel mohol psíka pohladkať. Cvičené psíky trpezlivo a pokojne pracovali. Šťastie na tvárach niektorých ľudí z toho, že môže psíky pohladkať, že mu dal labku bolo až dojemné. A videli sme, že to celé malo obrovský význam, zrealizovať celý tento projekt.

Športovci pre deti (12.6.2016)

Žiakov  V. ZŠ na Mojmírovej ulici navštívil Lukáš Babač, úspešný slovenský reprezentant vo veslovaní. V rámci nášho presvedčenia, že deťom treba dávať dobré vzory sme ho oslovili. Nemýlili sme sa a potvrdil nám, že sme sa správne rozhodli. Deti mali množstvo otázok, odborných aj humorných. Lukášovi sa najviac páčila otázka, kedy sa naposledy holil, lebo už by sa mu patrilo. Nuž detská úprimnosť je nadovšetko. Pripravili mu aj tematickú výzdobu, vyrobili mu lodičky, z ktorých si jednu podľa vlastného výberu aj odniesol. Každopádne okrem zábavy sa deti dozvedeli informácie o tomto športe, ako je potrebné byť vytrvalý, dodržiavať zdravé stravovanie a veľa iných prospešných vecí…

Detský zábavný deň (26.6.2015)

Detský zábavný deň bol určený predovšetkým deťom s rodičmi, aby si urobili radosť tesne pred ukončením školského roka. Mali pripravené rôzne súťaže, do ktorých sa so záujmom neúnavne zapájali. Všetci si užili zážitok z tanečného predstavenia dvoch šikovných a poslušných psíkov. Do programu detského zábavného dňa patrila aj módna prehliadka detského oblečenia a neštandardne predstavili módne kúsky psieho oblečenia aj štvornohý  modely a modelky z piešťanského útulku. Všetci zožali veľký úspech. Počas akcie prebiehal predaj tombolových lístkov za symbolickú sumu, ktorej výťažok poputoval za nákup granúl a všemožných potrebných vecí do Slobody zvierat v Piešťanoch – veci sme osobne odovzdali. Šťastný výherca si aj rodinou užil jednodňový výlet do Viedne „Historky z Viedenského lesa“. Súčasne sme svojou akciou podporili aj projekt Lions clubu – zber opotrebovaných okuliarov.

« z 2 »